FONBET FNL Cup | |
---|---|
Tidsforbrug | 10.-23. februar 2018 |
Beliggenhed | Cypern |
Antal deltagere | 16 |
Top steder | |
Vinder | Ural (Jekaterinburg) (3. gang) |
Finalist | Beam-Energy (Vladivostok) |
Turneringsstatistikker | |
Spillede kampe | 40 |
Mål scoret | 85 ( 2,13 pr. spil) |
Målscorer(e) | 5 spillere scorede 3 mål |
20172019 |
Cup of the Football National League 2018 er den syvende udgave af FNL Cup , som blev afholdt fra 10. februar til 23. februar 2018 på Cypern . " Ural " blev ejer af koppen .
16 hold deltog i cuppen:
8 fra FNL :
1 fra Premier League :
6 fra PFL :
1 fra den lettiske højere liga :
16 hold deltog i lodtrækningen. Deltagerne i FNL Cuppen blev inddelt i fire grupper med hver fire hold.
Ifølge resultaterne af gruppeturneringen i en runde blev vinderne af grupperne delt i to semifinalepar (vinderne af gruppe "A" og "B" udgjorde et, og vinderne af gruppe "C" og "D" - den anden), der spiller 1-4. pladser i turneringen: vindere af disse semifinalepar mødtes i finalen, og taberne - i kampen om 3. pladsen. Efter et lignende princip blev finalepladserne spillet og fordelt fra 5. til 8. (fra de hold, der tog andenpladsen i grupper), fra 9. til 12. (tredje hold i grupper) og fra 13. til 16. (fjerde hold i grupper).
10. februar 2018 1 runde | Sovjets vinger | 0:1 | Riga | Yeroskipu |
11:15 MSK | Protokol | 0:1 Mickiewicz 70′ | Stadion: Yeroskipou |
10. februar 2018 1 runde | Måge | 1:1 | Fakkel | Yeroskipu |
13:45 MSK | 1:1 Nesterenko 36′ | Protokol | 0:1 Khaimanov 14′ | Stadion: Yeroskipu Dommer: Vasily Kazartsev ( Sankt Petersborg ) |
13. februar 2018 2 runde | Fakkel | 0:1 | Sovjets vinger | Yeroskipu |
11:15 MSK | Protokol | 0:1 Chochiev 68′ | Stadion: Yeroskipu Dommer: Ivan Abrosimov ( St. Petersborg ) |
13. februar 2018 2 runde | Riga | 1:0 | Måge | Yeroskipu |
13:45 MSK | 1:0 Laizans 65′ ( pen. ) | Protokol | Stadion: Yeroskipu Dommer: Maksim Chembulatov ( Kostroma ) |
16. februar 2018 3 runde | Sovjets vinger | 1:0 | Måge | Yeroskipu |
11:15 MSK | 1:0 Burlak 70′ | Protokol | Stadion: Yeroskipu Dommer: Roman Safyan ( Moskva ) |
16. februar 2018 3 runde | Fakkel | 1:0 | Riga | Yeroskipu |
13:45 MSK | 1:0 Serdyuk 23′ | Protokol | Stadion: Yeroskipu Dommer: Roman Chernov ( Moskva ) |
M | Forening | en | 2 | 3 | fire | Og | PÅ | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
en | Riga | - | 1:0 | 0:1 | 1:0 | 3 | 2 | 0 | en | 2 | en | +1 | 6 |
2 | Sovjets vinger | 0:1 | - | 1:0 | 1:0 | 3 | 2 | 0 | en | 2 | en | +1 | 6 |
3 | Fakkel | 1:0 | 0:1 | - | 1:1 | 3 | en | en | en | 2 | 2 | 0 | fire |
fire | Måge | 0:1 | 0:1 | 1:1 | - | 3 | 0 | en | 2 | en | 3 | -2 | en |
10. februar 2018 1 runde | Stråle-energi | 2:2 | Mordovia | Yeroskipu |
19:00 MSK | 1:0 Bazhev 2′ 2:1 Mashnev 65′ |
Protokol | 1:1 Krendelev 42′ 2:2 Lukyanov 85′ |
Stadion: Yeroskipou |
11. februar 2018 1 runde | Tambov | 0:0 | Chertanovo | Kouklia |
16:30 MSK | Protokol | Stadion: Kuklia Community Dommer: Dmitry Nedvizhay ( Stavropol ) |
13. februar 2018 2 runde | Mordovia | 1:2 | Tambov | Yeroskipu |
16:30 MSK | 1:0 Lukyanov 31′ | Protokol | 1:1 Kilin 42′ 1:2 Dutov 76′ |
Stadion: Yeroskipu Dommer: Igor Panin ( Dmitrov ) |
13. februar 2018 2 runde | Chertanovo | 0:3 | Stråle-energi | Yeroskipu |
19:00 MSK | Protokol | 0:1 Gordienko 16′ 0:2 Maruschak 42′ 0:3 Geloyan 47′ ( pen. ) |
Stadion: Yeroskipu Dommer: Ranel Ziyakov ( Naberezhnye Chelny ) | |
Luch-Energy : Udeblevne straffe - Bazhev (34'), Takazov (46') |
16. februar 2018 3 runde | Tambov | 0:0 | Stråle-energi | Yeroskipu |
16:30 MSK | Protokol | Stadion: Yeroskipu Dommer: Nikolay Voloshin ( Smolensk ) |
16. februar 2018 3 runde | Mordovia | 1:2 | Chertanovo | Yeroskipu |
19:00 MSK | 1:0 Krendelev 63′ | Protokol | 1:1 Zinkovsky 70′ 1:2 Zinkovsky 78′ |
Stadion: Yeroskipou |
M | Forening | en | 2 | 3 | fire | Og | PÅ | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
en | Stråle-energi | - | 0:0 | 3:0 | 2:2 | 3 | en | 2 | 0 | 5 | 2 | +3 | 5 |
2 | Tambov | 0:0 | - | 0:0 | 2:1 | 3 | en | 2 | 0 | 2 | en | +1 | 5 |
3 | Chertanovo | 0:3 | 0:0 | - | 2:1 | 3 | en | en | en | 2 | fire | -2 | fire |
fire | Mordovia | 2:2 | 1:2 | 1:2 | - | 3 | 0 | en | 2 | fire | 6 | -2 | en |
11. februar 2018 1 runde | Shinnik | 2:0 | Lokomotiv-Kazanka | Kouklia |
11:15 MSK | 1:0 Magadiyev 56′ 2:0 Fatihov 90+3′ |
Protokol | Stadion: Kouklia Community Dommer: Anton Anopa ( Blagoveshchensk ) |
11. februar 2018 1 runde | Rotor-Volgograd | 1:1 | Krasnodar-2 | Kouklia |
13:45 MSK | 1:0 Appaev 37′ | Protokol | 1:1 Kutovoy 51′ | Stadion: Kuklia Community Dommer: Aleksey Amelin ( Tula ) |
14. februar 2018 2 runde | Krasnodar-2 | 3:3 | Shinnik | Patos |
11:15 MSK | 1:2 Suleimanov 43′ 2:3 Utkin 65′ 3:3 Suleimanov 81′ |
Protokol | 0:1 Kramarenko 19′ 0:2 Bezlikhotnov 24′ ( pen. ) 1:3 Nizamutdinov 47′ ( pen. ) |
Stadion: Pafiako Dommer: Aleksandr Mashlyakevich ( Moskva ) |
14. februar 2018 2 runde | Lokomotiv-Kazanka | 0:2 | Rotor-Volgograd | Patos |
13:45 MSK | Protokol | 0:1 Zamaliev 63′ 0:2 Votinov 76′ ( pen. ) |
Stadion: Pafiako Dommer: Alexey Kuznetsov ( Ivanovo ) |
18. februar 2018 3 runde | Shinnik | 2:2 | Rotor-Volgograd | Patos |
11:15 MSK | 1:0 Zemskov 18′ 2:1 Bezlikhotnov 45′ ( pen. ) |
Protokol | 1:1 Korotaev 67′ 2:2 Appaev 59′ |
Stadion: Pafiako Dommer: Maxim Chembulatov ( Kostroma ) |
18. februar 2018 3 runde | Krasnodar-2 | 0:3 | Lokomotiv-Kazanka | Patos |
19:00 MSK | Protokol | 0:1 Tugarev 17′ 0:2 Poyarkov 24′ 0:3 Rybchinsky 45+1′ |
Stadion: Pafiako Dommer: Ivan Abrosimov ( St. Petersborg ) |
M | Forening | en | 2 | 3 | fire | Og | PÅ | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
en | Shinnik | - | 2:2 | 2:0 | 3:3 | 3 | en | 2 | 0 | 7 | 5 | +2 | 5 |
2 | Rotor-Volgograd | 2:2 | - | 2:0 | 1:1 | 3 | en | 2 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 |
3 | Lokomotiv-Kazanka | 0:2 | 0:2 | - | 3:0 | 3 | en | 0 | 2 | 3 | fire | -en | 3 |
fire | Krasnodar-2 | 3:3 | 1:1 | 0:3 | - | 3 | 0 | 2 | en | fire | 7 | -2 | 2 |
10. februar 2018 1 runde | Spartak-2 | 1:0 | Ararat | Yeroskipu |
16:30 MSK | 1:0 Lomovitsky 40′ | Protokol | Stadion: Yeroskipou |
11. februar 2018 1 runde | Tyumen | 2:3 | Ural | Kouklia |
19:00 MSK | 1:2 Shumilin 68′ 2:2 Shumilin 71′ |
Protokol | 0:1 Evseev 8′ 0:2 Egorychev 8′ 2:3 Chanturia 78′ |
Stadion: Kouklia Community |
Tyumen : Udeblevet straf - Leshonok (45+1') |
14. februar 2018 2 runde | Ural | 3:0 | Spartak-2 | Patos |
16:30 MSK | 1:0 Chanturia 8′ 2:0 Evseev 31′ 3:0 Chanturia 41′ ( pen. ) |
Protokol | Stadion: Pafiako Dommer: Ivan Sidenkov ( St. Petersborg ) |
14. februar 2018 2 runde | Ararat | 0:2 | Tyumen | Patos |
19:00 MSK | Protokol | 0:1 Lauk 34′ 0:2 Stavpets 88′ ( pen. ) |
Stadion: Pafiako |
18. februar 2017 3 runde | Ural | 1:0 | Ararat | Patos |
13:45 MSK | 1:0 Pesirovic 19′ | Protokol | Stadion: Pafiako Dommer: Alexey Kuznetsov ( Novye Gorki ) |
18. februar 2018 3 runde | Spartak-2 | 3:0 | Tyumen | Patos |
16:30 MSK | 1:0 Poluboyarinov 29′ 2:0 Sakala 46′ 3:0 Nimely 50′ |
Protokol | Stadion: Pafiako Dommer: Alexey Amelin ( Tula ) |
M | Forening | en | 2 | 3 | fire | Og | PÅ | H | P | MOH | MP | ±M | O |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
en | Ural | - | 3:0 | 3:2 | 1:0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 9 |
2 | Spartak-2 | 0:3 | - | 3:0 | 1:0 | 3 | 2 | 0 | en | fire | 3 | +1 | 6 |
3 | Tyumen | 2:3 | 0:3 | - | 2:0 | 3 | en | 0 | 2 | fire | 6 | -2 | 3 |
fire | Ararat | 0:1 | 0:1 | 0:2 | - | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | fire | -fire | 0 |
19. februar 2018 M08 | Måge | 2:4 | Mordovia | Kouklia |
11:15 MSK | 1:2 Derevyagin 37′ ( forfatter ) 2:3 Obozny 67′ |
Protokol | 0:1 Krendelev 20′ ( pen. ) 0:2 Lukyanov 34′ ( pen. ) 1:3 Mukhametshin 47′ 2:4 Markin 89′ ( pen. ) |
Stadion: Kouklia Community Dommer: Sergey Cheban ( Moskva ) |
19. februar 2018 M06 | Fakkel | 1:1 (6:7 pen.) | Chertanovo | Kouklia |
13:45 MSK | 1:0 Osipenko 29′ | Protokol | 1:1 Zinkovsky 55′ | Stadion: Kouklia Community Dommer: Artur Fedorov ( Petrozavodsk ) |
19. februar 2018 M04 | Sovjets vinger | 2:0 | Tambov | Kouklia |
16:30 MSK | 1:0 Burlak 15′ 2:0 Chochiev 22′ |
Protokol | Stadion: Kouklia Community Dommer: Pavel Shadykhanov ( Moskva ) |
19. februar 2018 M02 | Riga | 0:3 | Stråle-energi | Kouklia |
19:00 MSK | Protokol | 0:1 Myazin 12′ 0:2 Malyaka 82′ 0:3 Fomin 90′ |
Stadion: Kouklia Community Dommer: Yuri Aponasenko ( Moskva ) |
20. februar 2018 M07 | Krasnodar-2 | 0:2 | Ararat | Yeroskipu |
11:15 MSK | Protokol | 0:1 Katsalapov 37′ 0:2 Khurtsidze 52′ ( pen. ) |
Stadion: Yeroskipu Dommer: Ivan Sidenkov ( St. Petersborg ) |
20. februar 2018 M05 | Lokomotiv-Kazanka | 0:1 | Tyumen | Yeroskipu |
13:45 MSK | Protokol | 0:1 Stavpets 62′ | Stadion: Yeroskipu Dommer: Dmitry Nedvizhay ( Stavropol ) |
20. februar 2018 M03 | Rotor-Volgograd | 1:1 (pen. 8:9) | Spartak-2 | Yeroskipu |
16:30 MSK | 1:0 Korotaev 36′ | Protokol | 1:1 Davydov 59′ | Stadion: Yeroskipu Dommer: Ranel Ziyakov ( Naberezhnye Chelny ) |
20. februar 2018 M01 | Shinnik | 0:2 | Ural | Yeroskipu |
19:30 MSK | Protokol | 0:1 Evseev 4′ 0:2 El-Kabir 68′ |
Stadion: Yeroskipu Dommer: Anton Frolov ( Moskva ) |
22. februar 2018 Kamp om 15. pladsen | Måge | 0:1 | Krasnodar-2 | Patos |
11:15 MSK | Protokol | 0:1 Rzayev 75′ | Stadion: Pafiako Dommer: Aleksandr Mashlyakevich ( Moskva ) |
22. februar 2018 Kamp om 13. pladsen | Mordovia | 0:1 | Ararat | Patos |
13:45 MSK | Protokol | 0:1 Kurzenev 42′ | Stadion: Pafiako Dommer: Igor Panin ( Dmitrov ) |
22. februar 2018 Kamp om 11. pladsen | Fakkel | 1:0 | Lokomotiv-Kazanka | Patos |
16:30 MSK | 1:0 Rekish 43′ | Protokol | Stadion: Pafiako Dommer: Dmitry Safyan ( Moskva ) |
22. februar 2018 Kamp om 9. pladsen | Chertanovo | 0:1 | Tyumen | Patos |
19:00 MSK | Protokol | 0:1 Chukanov 63′ | Stadion: Pafiako Dommer: Roman Chernov ( Moskva ) |
23. februar 2018 Kamp om 7. pladsen | Tambov | 0:0 (4:3 pen.) | Rotor-Volgograd | Kouklia |
11:15 MSK | Protokol | Stadion: Kouklia Community |
23. februar 2018 5. plads kamp | Sovjets vinger | 2:2 (3:2 pen.) | Spartak-2 | Kouklia |
13:45 MSK | 1:0 Yatchenko 37′ 2:0 Samodin 52′ |
Protokol | 2:1 Sakala 68′ 2:2 Rudenko 73′ |
Stadion: Kouklia Community Dommer: Ivan Abrosimov ( St. Petersborg ) |
23. februar 2018 3. plads kamp | Riga | 1:0 | Shinnik | Kouklia |
16:45 MSK | 1:0 Laizans 22′ ( pen. ) | Protokol | Stadion: Kuklia Community Dommer: Maksim Chembulatov ( Kostroma ) |
23. februar 2018 Finalen | Stråle-energi | 1:1 (2:4 på pen.) | Ural | Yeroskipu |
20:00 MSK | 1:1 Pavlenko 43′ | Protokol | 0:1 El Kabir 24′ | Stadion: Yeroskipu Dommer: Anton Frolov ( Moskva ) |
Placere | Spiller | Hold | mål |
---|---|---|---|
1-5 | Alexey Evseev | Ural | 3 |
Anton Zinkovsky | Chertanovo | 3 | |
Ivan Lukyanov | Mordovia | 3 (1) | |
George Chanturia | Ural | 3 (1) | |
Alexander Krendelev | Mordovia | 3 (1) |
Football National League Cup | |
---|---|
Sæson 2017/18 i russisk fodbold | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
« 2016/17 2018/19 » | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|